E-Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Yaptıracaksınız?

E-Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Yaptıracaksınız?

E-Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Yaptıracaksınız?

Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programlarına Türkiye'de ikamet eden Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu bireyler başvurabilirler.

Kaydolmak için aşağıdaki işlem adımlarını takip edilir.

1. Adım: İnternet başvurusunun yapılması

2019 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarına kayıt başvuruları  10 Haziran 2019 - 05 Tmmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt başvurusu yapabilmeleri için adayların geçerli bir e-posta adresine ve kendilerine ait .jpg formatında taranmış vesikalık bir fotoğrafa sahip olmaları gerekmektedir

Uyarı: Fotoğraf, cepheden son altı ay içinde, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş net bir fotoğraf olmalıdır. Bu niteliklere uymayan fotoğraf ekleyen adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Öğrenciler bir sertifika döneminde sadece bir e-Sertifika programına kayıt yaptırılabilirler. Sertifika programı süresince kişisel bilgilerinde (adres, sınav merkezi vb.) değişiklik yapamazlar. 

Engelli katılımcıların sağlık raporlarının aslını ya da fotokopisini diğer belgelerine ekleyerek e-Sertifika Programları Koordinatörlüğüne göndermesi gerekmektedir. Bu katılımcılarımıza sınav sırasında yardımcı gözetmen verilecektir.

2019 Yaz Dönemi İnternet Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.


' 2019 Yaz Dönemi başvurusu yapmak için tıklayınız! '

 2. Adım: Sertifika ücretinin ödenmesi

 Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak

e-Sertifika Programlarına katılım ücretini kredi kartı ile ya da banka kartı ile ödemek isteyen adaylar başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra Aday Bilgilerim sayfasında yer alan Kredi Kartı ile Ödeme Yap düğmesine tıklamalıdır.

Uyarı: 2019 Yaz dönemi için banka şubelerine ödeme yapılmayacaktır. Sadece kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapılabilecektir.

 e-Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Yenileyeceksiniz?

1. Adım: İnternet başvurusunun yapılması

2019 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarına kayıt yenileme başvuruları 17 Haziran 2019 - 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt başvurusu yapabilmeleri için adayların geçerli bir e-posta adresine ve kendilerine ait .jpg formatında taranmış vesikalık bir fotoğrafa sahip olmaları gerekmektedir.

Öğrenciler bir sertifika döneminde sadece bir e-Sertifika programına kayıt yaptırabilirler. Sertifika programı süresince kişisel bilgilerinde (adres, sınav merkezi vb.) değişiklik yapamazlar. 

Engelli katılımcıların sağlık raporlarının aslını ya da fotokopisini diğer belgelerine ekleyerek e-Sertifika Programları Koordinatörlüğüne göndermesi gerekmektedir. 

2019 Yaz Dönemi İnternet Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Dikkat: Başvuru işlemlerini yaparken ve e-Sertifika Programları Portalına erişirken İnternet Explorer tarayıcınızın güvenlik ayarları varsayılan düzeyde olmalıdır.